Začíname s opravou ciest po zime

Publikované: 15. 04. 2013 12:44

Od zajtra 16.4.2013 sa začne v Čadci s opravou výtlkov po tohtoročnej zime. Tak ako po iné roky aj tento, nie je stav mestských, ale aj ostatných ciest dobrý. Dlhá zima situáciu ešte viac zhoršila a výtlkov, rozbitých úsekov je na mestských komunikáciách veľa. Podľa odborníkov, živičný povrch na vozovkách by sa mal pravidelne meniť v 7-10 ročných intervaloch. Pre zlú finančnú situáciu však tomu na Slovensku tak nie je. Niektoré cesty majú aj viac ako 20 rokov a potom sa netreba čudovať, ak je na nich záplata vedľa záplaty. V priemere sa na opravu km2 ciest vynakladá trojnásobne menej na Slovensku, ako je tomu napríklad v Rakúsku. To je hlavná príčina pre ktorú naše cesty sú v takom stave v akom sú a často pripomínajú tankodrom. Prečo neprúdi zo štátu viac peňazí na ich opravu? Viac financií by si zaslúžila nielen doprava a cesty, ale aj iné odvetvia nášho hospodárstva. A tak musia samosprávy v rámci svojich možností cesty dať aspoň do zjazdného stavu bez výtlkov a dier aj tento rok. Na kompletnú rekonštrukciu mnohých úsekov jednoducho nie sú peniaze.

Dnes je: 27. 04. 2024 asdf