Psičkárom je na území mesta k dispozícii 50 košov

Publikované: 19. 07. 2018 10:00

Radnica v týchto dňoch rozmiestňuje v rámci mesta nové koše na psie exkrementy. Umiestnené budú rôznych miestach. Celkovo sa ich umiestni až 50 ks. Ich rozmiestnenie je určené aj na základe tipov samotných psíčkarov v meste.
Byť majiteľom psa nie je len o jeho príjemnej spoločnosti, ale sú s tým spojené aj niektoré povinnosti. Jednou z nich je prihlásenie psa do evidencie a zaplatenie dane. V opačnom prípade hrozí majiteľovi pokuta.
Koľko sa platí za psa?
Ešte počas novembrového zastupiteľstva 2017 sa po dlhšej rozprave poslancov schválil návrh zmeny dane za psa. Po novom tak vlastníci psa platia menej.

O akej zmene hovoríme? Z pôvodnej sadzby 60 eur ročne za psa chovaného v byte sa po novom platí  50 eur. Daň za psa v rodinnom dome ostáva nezmenená a to 5 eur. Zmenila sa ja veková hranica oslobodenia od platenia dane. Starší občania mesta, ktorí sú majiteľmi psov a majú 65 a viac rokov, či sú držitelia ZŤP ostávajú oslobodení.

Dnes je: 25. 08. 2019 asdf

Mapa úsekov, ktoré udržuje MPS a iné organizácie

Mestský podnik služieb Čadca
Podzávoz 284