Práce na cintoríne U Krkošky

Publikované: 18. 09. 2012 09:18

V minulých dňoch si iste mnohí občania, ktorí navštívili cintorín U Krkošky všimli pohyb nákladných automobilov, bagrov . Dôvodom je skutočnosť, že daný cintorín je umiestnený v lokalite, ktorá má podložie nevhodné na výkop hrobov, v prevažnej miere tvorené kamennými slojmi vhodnými na ťažbu kamenia . Je otázne prečo v minulosti nebol, alebo ak bol vykonaný geologický prieskum, prečo sa vtedy zodpovední rozhodli pre budovanie cintorína v tak problémovej oblasti. Mesto bolo nútené dedičstvo z minulosti riešiť. Hrozilo, že bude veľký problém s novými hrobovými miestami. Výraznú pomoc poskytla firma Alpine Slovakia, spol. s.r.o., (realizátor malého obchvatu),ktorá na vlastné náklady rozbila kamenné sloje a nevhodnú zeminu použila pri výstavbe vyššie spomenutého obchvatu. Následne sa niekoľko stokubíkové jamy zavezú vhodnou zeminou.

Dnes je: 20. 04. 2024 asdf