Otvorme oči. Nebojme sa upozorniť na tých, ktorí nám škodia.

Publikované: 28. 05. 2015 10:37

Začne to mailom, telefonátom. Buď na „mesto“, alebo na MPS. Tam a tam máte čiernu skládku. Upracte ju. Niekedy to pôsobí až tragikomicky. Niekým vyhodený odpad žiadajú odstrániť ľudia často krát pomaly spred svojho domu. Je pravdou, že každá samospráva je povinná čierne skládky likvidovať, ak sa nenájde ich pôvodca, na vlastné náklady. A tie sú nemalé. Bolo by možno vhodné ak by si občania viac všímali čo sa deje okolo nich. Nahlásili na políciu tých, ktorí svojou nezodpovednosťou porušujú zákon. Ničia životné prostredie v ktorom bývame. Hyzdia ráz krajiny. Polícia nemôže byť všade. Fotopasce, nie je možné umiestniť na každý strom. V tomto neľahkom boji by veľmi pomohli obyvatelia. Tak ako tomu bolo minulý rok, kedy občan sídliska Kýčerka zavolal na mesto a nafotil dodávku, ktorá vykladala odpad priamo na danom sídlisku. Podnet dostala Mestská polícia a tá konala. Nezodpovedný dostal peňažnú pokutu. Neviem, či si títo tiež spoluobčania uvedomujú, že porušujú literu zákona a pokuta je ten miernejší trest.

Opätovne, tak ako pri poškodzovaní verejného majetku, žiadam, vyzývam a prosím občanov nášho mesta. Nebojme sa poukázať na tých, ktorí ničia majetok, znečisťujú prostredie v ktorom bývame, kde žijú naše deti. Svojím konaním nás okrádajú. Za peniaze potrebné na likvidáciu každej jednej čiernej skládky by mohol byť kúsok cesty, chodníka, časť detského ihriska.

Peter Lariš, riaditeľ MPS Čadca

Dnes je: 16. 04. 2024 asdf