Nebezpečný plot na mestskom cintoríne je minulosťou.

Publikované: 09. 11. 2017 07:00

Ohrozoval majetok občanov. Hrozilo jeho zrútenie na pomníky. Murovaný plot v hornej časti Mestského cintorína na Ulici 17. novembra v Čadci sa nebezpečne nakláňal a okrem majetku ohrozoval aj zdravie návštevníkov tohto pietného miesta. Aj preto rozhodlo mesto o jeho odstránení a nahradením novým bezpečným oplotením. V minulých týždňoch sa začalo z jeho odstraňovaním. Nedostatok priestoru a tým nebezpečenstvo možnosti poškodenia okolitých pomníkov neumožňovalo použitie techniky. Plot musel byť odstránený a suť z neho vynesená ručne vo vedrách. Dnes už tam stojí nový bezpečný plot. Taktiež pri týchto opravách oplotenia tento rok na najväčšom čadčianskom cintoríne došlo k oprave ďalšej časti oplotenia. Spodná časť betónového plota od ulice 17.novembra opadávala a preto aj tento úsek bol opravený. Do budúcich rokoch bude treba počítať ešte s dokončením spodnej časti oplotenia na tomto cintoríne. Nemalé finančné prostriedky si vyžaduje aj oplotenie cintorínov U Krkošky a na Horelici.

Dnes je: 23. 04. 2024 asdf