Kosenie zelene v meste začalo

Publikované: 23. 05. 2017 09:00

Kosenie trávy v polovici mája začal Mestský podnik služieb Čadca s kosením verejných mestských priestranstiev. Riaditeľ MPS Peter Lariš uviedol: „Oproti minulým rokom sme začali na návrh poslancov p. Vladimíra Malíka a MUDr. Anny Korduliakovej na sídliskách (častiach, kde býva najviac obyvateľov mesta). Začali sme sídliskom III., pokračuje sa Kýčerkou, následne Žarcom a ďalšími mestskými časťami. Kosenie zabezpečujeme vlastnými pracovníkmi a brigádnikmi (prevažne študentmi). Problém nám robí prvá kosba. Veľké plochy kosíme štvorkolesovými kosačkami, ale dokášanie neprístupných plôch sa robí ručne, tzv. vyžínačmi a na tie nemáme dostatok ľudí. Nie veľmi nám pomohol aj nový zákon. Nezamestnaní od 1.5.2017 evidovaní na úrade práce, sociálnych vecí a rodiny majú obmedzené možnosti pracovať na dohodu a študenti majú ešte školu, preto sú plochy dokášané s viacdňovým oneskorením. Aj týmto by som sa chcel občanom Čadce ospravedlniť a poprosiť ich o trpezlivosť. Verím, že ďalšie kosby budú už prebiehať bez týchto komplikácií.“

Dnes je: 29. 03. 2024 asdf