Je ľahšie zavolať na dispečing zimnej údržby, ako dodržiavať zákon

Publikované: 07. 12. 2012 12:52

Zima na Kysuciach je dlhá a mnohokrát krutá. Na veľa snehu, teploty hlboko pod bodom mrazu sú Kysučania zvyknutí. Pri hustom a dlhodobom snežení nastáva problém zákonite aj s cestami. Na mnohých úsekoch bývajú ťažko zjazdné. Aj napriek snahe ľudí zabezpečujúcich zimnú údržbu, všade naraz technika a ľudia byť nemôžu. Čo je ale paradoxom, mnoho krát volajú občania a sťažujú sa na neodhrnutú a zle upravenú cestu, ale pritom nedodržujú predpisy. Majú ojazdené, alebo letné pneumatiky a v mnohých prípadoch pre nich neplatí príkazová značka označujúca povinnosť snehových reťazí. Veľmi často sa to stáva hlavne mimo kysuckým návštevníkom na ceste k hotelu Husárik. Vtedy je lepšie zavolať na dispečing zimnej údržby a žiadať odhrnutie cesty, na ktorej je 2-3 cm snehu na posypanom podklade, ako si nasadiť reťaze, ktoré prikazuje dopravné značenie. Tu by namiesto ľudí z MPS-ky mala prísť polícia a riešiť sťažnosť blokovou pokutou.

Dnes je: 29. 03. 2024 asdf