Čistenie mesta po zimnej údržbe

Publikované: 04. 04. 2018 12:20

Zdá sa že zima sa s nami pomaly lúči. Na Kysuciach to nie je síce možné v tomto čase tvrdiť definitívne, ale Mestský podnik služieb v Čadci už pred viac ako dvoma týždňami postupne začal s odstraňovaním následkov zimnej údržby. Postupne budú vyčistené a odstránený posypový materiál z ciest, chodníkov a verejných priestranstiev, ktoré sú má vo vlastníctve Mesta Čadca a spravuje ich MPS. Tak ako zimná údržba aj následné „upratovanie“ komunikácií a ostatných verejných plôch sa riadi určitým plánom. V ňom je určené, že najskôr sa čistia priestranstvá v centre mesta, sídliská a až následne sa prechádza do prímestských častí.
„Zametanie“ ciest, chodníkov a verejných priestranstiev so sebou nesie aj zvýšenú prašnosť. Aj napriek tomu, že vozidlá sú vybavené kropiacim zariadením nevyhneme sa tomu. Aj týmto by som chcel požiadať občanov o trpezlivosť a určitú mieru tolerantnosti pri čistení komunikácií povedal riaditeľ MPS Čadca Peter Lariš.

Dnes je: 27. 04. 2024 asdf