V Čadci sa začalo s čistením ciest a chodníkov

Publikované: 19. 03. 2015 07:47

Posypový materiál, ktorý ostal na cestách, chodníkoch a verejných priestranstvách po zime začal Mestský podnik služieb Čadca postupne od pondelka 16.03.2015 odstraňovať. Tak ako pri zimnej údržbe, aj pri čistení mesta sa všetko riadi plánom jarného upratovania. MPS v koordinovanej spolupráci s VPP pracovníkmi v dopoludňajších hodinách ručne čistia chodníky a verejné priestranstvá. Tie sa pre vysokú prašnosť musia dočisťovať strojovo až v nočných hodinách. S čistením sa začalo v centre mesta a postupne sa prejde na sídliská a priľahlé mestské priestranstvá. Práce sa tento rok podarilo skoordinovať aj s ostatnými vlastníkmi komunikácií, ktoré prechádzajú Čadcou.

Stalo sa tak na spoločnom pracovnom stretnutí , ktoré sa uskutočnilo na MÚ v Čadci dňa 19.03.2015. Za účasti zástupcov vlastníkov ciest a organizácií, ktoré sa starajú o ich údržbu (Mesto Čadca, MPS Čadca, ŽSR, SAD, NDS a VÚC) sa dohodol spoločný postup pri odstraňovaní posypového materiálu, ktorý ostal po zime na týchto plochách.

Dnes je: 25. 04. 2024 asdf